אדריכלות היא מוזיקה שקפאה

אמנות פלסטית

תערוכה
אדריכלות היא מוזיקה שקפאה – מהי העיר הלבנה? #05
מאת האמנית הצרפתייה לור קטוז'יה
אוצרת: סברינה צגלה

תאריכים: 12.5.2022-27.8.2022
בית ליבלינג – אידלסון 29, תל־אביב–יפו


תערוכתה של האמנית הצרפתייה לור קטוז'יה "אדריכלות היא מוסיקה שקפאה", שתתקים בבית ליבלינג, בתמיכת המכון הצרפתי בישראל, מתייחסת האמנית הצרפתייה לור קטוז'יה לשאלה מהי העיר הלבנה. בתערוכה יוצגו שלושה פרקים מתוך סדרה מתהווה של סרטי סטופ מושן שיצרה אשר חוקרים את השפה הגיאומטרית של המודרניזם. 

דרך מגוון מדיות כצילום, וידאו ופרפורמנס, היא מטילה ספק בתפיסה של המרחב ובייצוגו, מפרקת אותו ומרכיבה מחדש מדימויים וקולות שאספה בעת שהות בו. קטוז'יה משלבת פרקטיקה של שיטוט יחד עם חקירה ויזואלית ואקוסטית של צורות ומופעים אדריכליים בהשפעת המודרניזם בערים שונות בעולם שבהן היא מבקרת במסגרת תכניות שהות אמן. היא בוחנת את הפונקציונליות של אדריכלות ושל חללים עירוניים במפגש עם החיים המתקיימים בהם כחלק ממחקר מתמשך בנושא סטנדרטיזציה של הבנייה. תל אביב היא העיר השמינית שמשתתפת בסדרה זו, ולצורך המיצב שנוצר בה חברה קטוז'יה לאמן הסאונד הישראלי חגי איזנברג.

בתערוכה יוקרנו לצד הסרטון שיצרה בביקורה הנוכחי בתל אביב שני סרטים שנוצרו בעת שהותה באלכסנדריה וטהרן כהרהור על אדריכלות ואורבניזם במזרח התיכון. כל סרט הוא למעשה יומן מסע ויזואלי ואקוסטי שמתגלם לכדי מרחב חדש וחתרני, קולאז' דימויים וקולות שיחד מבקשים להדהד את מארג הקשרים האזורי ששגשג בימים עברו, וכעת נוכח במפה המנטלית שמציגה קטוז'יה.


על האמנית לור קטוז'יה
כאמנית עם רקע באדריכלות, עבודתה מבוססת על הקודים המקובלים של האדריכלות שאותם היא שואלת ומעוותת, כדי להתבונן מחדש בנורמות של מדידה וגיאומטריות במרחב. היא בוחנת את הזיקות והיחסים המתקיימים הדדית בין הגוף לבין המרחב, ומייצרת עולמות מרחביים סובייקטיביים על מנעד שבין המחקרי למשחקי ובין המתמטי לפואטי.


בפתיחת התערוכה תוקרן העבודה על חזית בית ליבלינג עד השעה 23:00, ואמן הסאונד חגי איזנברג יופיע בפרפורמנס סאונד. 
סאונד: חגי איזנברג (תל אביב), רפאל קנטה פמנדז (טהרן), אחמד סלה (אלכסנדריה) 

להרשמה

תערוכה
אדריכלות היא מוזיקה שקפאה – מהי העיר הלבנה? #05
מאת האמנית הצרפתייה לור קטוז'יה
אוצרת: סברינה צגלה
תאריכים: 12.5.2022-27.8.2022
בית ליבלינג – אידלסון 29, תל־אביב–יפו