אופרה לטרזין

תאטרון

"אופרה לטרזין" – מחזה מאת ליליאן אטלן
הפקה ניסיונית בינלאומית ישראל | צרפת | ארה"ב
יום רביעי 27 בינואר 2021, 20:00
בזום


במסגרת יום השואה הבינלאומי, בית טרזין ובתמיכת המכון הצרפתי בישראל מציע "אופרה לטרזין" מחזה מאת ליליאן אטלן. קריאה מבוימת ניסיונית של האופרה לטרזין, בשיתוף שלוש קהילות בשלוש שפות (ישראל, צרפת, ארה”ב), באמצעות ה”זום”, בסיוע במאים ושחקנים מקצועיים, נועד לתת טעימה ולהמחיש את ההיתכנות ואת העוצמה של הרעיון, שהגתה ליליאן אטלן.

דמיינו לעצמכם אירוע להנצחת השואה שייערך על ידי משפחות בקהילות בעולם, באותה עת, תוך שהן מתקשרות ביניהן או ליין באמצעות מסכים, במתכונת המזכירה את סדר פסח. במהלך האירוע משתתפים יגלמו דמויות שדבריהם נשזרו על בסיס מסמכים ועדויות אמתיים, הם יחוו את העדויות, יעיינו גם במסמכים אמתיים, ינתחו בצוותא ציורים שהותירו אמנים, יגיבו וישאלו את השאלות הקשות.

האירוע מתמקד בגטו טרזינשטאט, משום שהיה “רק שערי הגיהינום” ודרכו ניתן לחדור לזוועת השואה בכללותה בלי להיבלע על ידה, בעזרת המוזיקאים שאומנותם הייתה התנגדותם.

הכל כתוב בטקסט בספרון הטקס “אופרה לטרזין” מאת ליליאן אטלן, ז”ל, מחזאית ומשוררת צרפתייה שיצירתה הוקדשה להנצחת עדות השואה (www.lilianeatlan.com). היא ראתה באמנות כלי המאפשר להעביר לעולם את הזוועה באופן שניתן להכיל אותה, “באופן שנזכור ובכל זאת נוכל להמשיך לחיות”.

 

להרשמה

"אופרה לטרזין" – מחזה מאת ליליאן אטלן
יום רביעי 27 בינואר 2021, 20:00
בזום

בצרפתית / עברית / אנגלית
גישה ללא תשלום, תרומה תוערך