בינה מלאכותית ואתיקה

מדע

בינה מלאכותית ואתיקה
סדרת ימי עיון ושיח – באנגלית
ביום ד' ה-1 ביולי וביום ה' ב-9 ביולי – און-ליין
החל מה-15 באוקטובר – בהשתתפות קהל


כל מה שרציתם לדעת על בינה מלאכותית ואתיקה!
שגרירות צרפת, המכון הצרפתי בישראל והמוסדות השותפים, מציעים החל מה-1 ביולי סדרה של ימי עיון און-ליין וכנסים פתוחים המתחקים אחר הסוגיות והאתגרים העכשוויים העומדים בפנינו עם התפתחות הבינה המלאכותית והפצתה בחברות השונות ברחבי העולם. הסדרה השאפתנית תימשך גם בשנת 2021.

יישומים מבוססי ראיות של בינה מלאכותית (IA), מחקרים מתמשכים או רעיונות חדשים לפיתוח בטווח ארוך, הסדרה מבקשת לכסות את כל תחומי ה-IA האפשריים, הסוגיות המתעוררות, הפרספקטיבות בתחומים השונים – בריאות, בטחון, תחבורה, מגדר, יצירה אמנותית… סדרת האירועים שמתבססת על מפגשים בין מומחים ישראלים וצרפתים – ביניהם אישים ידועי-שם, אנשי אקדמיה, אינטלקטואלים, מדענים, חוקרים ואמנים מצרפת ומישראל, תהיה פתוחה לכולם, אנשי הענף, סטודנטים והקהל הרחב.

שני ימי העיון יתקיימו און-ליין ב-1 וב-9 ליולי, בהנחייתם של בנואה לה-בלאן, מנהל בית הספר הלאומי הגבוה לקוגניציה וברטראן בראונשוויג, רכז התוכנית הלאומית למחקר בנושא בינה מלאכותית בצרפת. הם ינסו להציג את הבינה המלאכותית והיבטי היישום והפיתוח על מנת לתת לקהל כלים להבנה עמוקה יותר של הנושא.

יום עיון שלישי און-ליין בהשתתפות סדריק וילאני, שיוקדש לאסטרטגיות הלאומיות בצרפת ובישראל בנושא בינה מלאכותית יתקיים בתחילת חודש ספטמבר.

החל מחודש אוקטובר, שגרירות צרפת, המכון הצרפתי בישראל והמוסדות השותפים, ימשיכו את מחזור ימי העיון הגדול בנושא בינה מלאכותית עם סדרה של רבי-שיח בכל רחבי המדינה. ערב פתיחה חגיגי יתקיים ב-15 באוקטובר באוניברסיטה העברית בירושלים תחת הכותרת "האם צריך לפחד מפיתוח הבינה המלאכותית?". הסדרה תימשך החל מחודש נובמבר ועד שנת 2021 עם ימי עיון ומפגשים בנושא האתיקה של הבינה המלאכותית בתחומים השונים כגון בריאות, ביטחון, תחבורה, מגדר ויצירה אמנותית.

להרשמה

בינה מלאכותית ואתיקה
סדרת ימי עיון ושיח 
ביום ד' ה-1 ביולי וביום ה' ב-9 ביולי – און-ליין
החל מה-15 באוקטובר – בהשתתפות קהל

כניסה חופשית, באנגלית