יום אירופה 2021: לקראת קהילה חדשה

אמנות פלסטית

יום אירופה 2021: לקראת קהילה חדשה – Post COVID-19
בהשתתפות האמן הצרפתי אדל אבדסמד עם מיצג וידאו ארט: « Deep stroke » 

אוצר: אבי לובין
אילת ב-17/6, חיפה ב-19/6 ותל אביב ב-24/6 וב-29/6


משלחת האיחוד האירופי בישראל חוגגת, בשיתוף פעולה עם 17 מדינות חברות באיחוד, את יום אירופה עם מיצגי וידאו ארט מיוחדים באילת, חיפה ותל אביב. במסגרת האירוע יוצגו עשרות עבודות, של כמה מהאומנים המובילים באירופה ובישראל, העוסקות בנושא החברה שאחרי משבר הקורונה. האירוע נעשה בשיתוף פעולה עם 17 מכוני ונספחי תרבות שונים, אשר כולם תומכים באומן שעבודתו מוצגת.

הגורמים השותפים: שגרירות בלגיה, המרכז הצ'כי, שגרירות דנמרק, שגרירות גרמניה, שגרירות אסטוניה, שגרירות אירלנד, שגרירות יוון, שגרירות ספרד, המכון הצרפתי בישראל, המכון לתרבות ליטאית, שגרירות הולנד, פורום התרבות האוסטרי, המכון הפולני, המכון הרומני לתרבות, שגרירות סלובניה, שגרירות פינלנד ושגרירות שבדיה.

בהשתתפותו של האמן הצרפתי, אדל אבדסמד, עם מיצג וידאו ארט: « Deep stroke ». סרטון בן דקה ו -13 שניות מלווה במוזיקה מאת ז'אן ז'אק למטר, בהשתתפות השחקנית סלמה הייק, ו … אבטיח! ברוח היצירות של האמן הצרפתי אדל אבדסמד, סרטון זה נועד לעורר השפעה רגשית ויזואלית, אשר תעורר מחשבה עמוקה יותר מצד הצופה.

כל מיצג יכלול מספר מסכים גדולים, אשר יציגו 20 עבודות וידאו מרתקות (כל אחת באורך 1-6 דקות, כולן נאצרו על ידי אוצר האירוע אבי לובין), שכולן עוסקות באופן כזה או אחר בתמה אחת: הקהילות החדשות של העולם (בין היתר, בעקבות משבר הקורונה). האמנים הם כמה מהבולטים והמוערכים באירופה וישראל, וכמה מהעבודות יוצגו בפעם הראשונה.
אחרי שנה של בידוד, סגרים וריחוק חברתי, אנו מתמודדים כעת עם הצורך לחשוב מחדש על מושג הקהילה. אנו ראינו שינויים בהבנה שלנו של מה זה אומר לחיות ביחד, וריחוק פיזי השפיע על האופן שבו אנו תופסים את המושג "להיות ביחד", גם ממרחק וגם בעת בידוד. העבודות מעלות שאלות על יכולתנו לפרק ולהרכיב מחדש את ההבנה שלנו של מונחים כמו "להיות ביחד" ו "להיות לבד" ואת יכולתנו לבסס חשיבה חדשה לגבי בניית קהילה חדשה בעקבות המגיפה.

 

להרשמה

יום אירופה 2021: לקראת קהילה חדשה – Post COVID-19
בהשתתפות האמן הצרפתי אדל אבדסמד עם מיצג וידאו ארט: « Deep stroke » 

אילת: 17.6 – טיילת אילת, 19:00-01:00
חיפה: 19.6 – השוק הטורקי, 19:00-01:00
תל אביב:
24.6 – כיכר הבימה, 19:00-23:00
29.6 – רחבת הקאמרי והמשכן לאומנויות הבמה, 19:00-23:00

המיצגים יחלו לאחר השקיעה וירוצו עד השעות הקטנות של הלילה.