"עין תחת עין" | תערוכת צילום של פרנסואה אוראט

הרצאה

"עין תחת עין"

תערוכת צילום של פרנסואה אוראט (François Aurat), ימאי ואמן, חבר צוות קרן טארה אושאן (Tara Ocean)

מ-9 במאי עד 10 ביוני 2022
במבואת המכון הצרפתי בתל אביב | רוטשילד 7, תל אביב


המכון הצרפתי בישראל שמח להציג את תערוכתו הבאה שתתקיים בין ה-9 במאי עד ה-10 ביוני 2022. תערוכה זו ע"ש "עין תחת עין" תדגיש את עבודתו של פרנסואה אוראט (François Aurat), ימאי ואמן, חבר צוות קרן "טארָה אוֹסֶאַן" (Tara Océan) מאז 2008.

פרנסואה אוראט, ימאי ואמן, הצטרף ב-2008 לצוות "טארָה אוֹסֶאַן", הקרן הראשונה לחקר האוקיינוסים שהוכרה בצרפת כחברה לתועלת הציבור. אוראט שימש כקצין הסיפון של ספינת המפרש "טארה" במשימות מחקר רבות שערכה ספינה זו, ובנוסף הוא פעיל גם כצלם וכאמן פלסטי. את אהבתו לצילום הוא מטפח במסעותיו הרבים. הוא שואב השראה מההתוודעות שלו לפרקטיקות אמנותיות שונות ומהמפגשים שנקרים בדרכו בעת עצירות הביניים של הספינה. אחת הדוגמאות לכך היא אמנות הגיוטאקו היפנית, שבתערוכה מוצגות מספר יצירות של אוראט שנוצרו בטכניקה זו.

התערוכה מורכבת משני פרויקטים שונים ומשלבת בין אמנות הגיוטאקו לאמנות הצילום. היא פרי מסעותיו של אוראט על סיפון הטארה ומשקפת את אהבתו הגדולה לעולם הטבע.

הרקע לפרויקט הראשון הוא תופעה ספציפית: ההיעלמות של מיני דגים רבים או השתנות סביבת מחייתם כתוצאה מדיג היתר ומההתחממות הגלובלית. אוראט בחר להבליט בעבודותיו את יופיים של הדגים בעזרת גיוטאקו, אמנות יפנית מסורתית המנציחה את שלל הדיג בהדפסי דיו הודי על נייר אורז, וכן במגוון רחב של צילומים. הצילומים מאפשרים להציג את סביבת החיים של המינים הללו, שסובלים לעיתים קרובות מפגיעות חוזרות ונשנות או מחוסר מודעות למצבם, ולהדגיש את עושר הצבעים והפיגמנטציה המאפיינים את עיני הדגים.

הפרויקט השני מציג מבחר של צילומי סירות ואוניות מתוך אוצר עבודות הצילום של פרנסואה אוראט שנצבר במהלך מסעות המחקר של קרן טארה אוסֶאן.

קרו טארה אוסאן מפתחת, בין היתר באמצעות משלחות המחקר הרבות שלה, את מדע האוקיינוס הפתוח, תחום מחקר חדש וחדשני המבקש לחזות מראש את השלכות ההתחממות העולמית כדי להיטיב להתמודד עימן. הספינה טארה, מעבדה מדעית צפה של ממש, גמאה כבר למעלה מ-400,000 ק"מ במסעותיה ברחבי אוקיינוסים ועצרה לחניות ביניים ביותר מ-60 מדינות במסגרת ארבעה מסעות מחקר גדולים שהתקיימו בשיתוף פעולה עם מעבדות בינלאומיות מובילות.

הקרן אשר נהנית ממומחיות מדעית ייחודית שמה לה למטרה להעלות את המודעות של בני הדור הצעיר לנושאים אלו ולהניע לפעולה את מקבלי ההחלטות הפוליטיים.

קרן טארה אוסאן היא גם משקיפה מיוחדת באו"ם ונוטלת חלק פעיל ב"יעדים לפיתוח בר קיימא של אג'נדה 2030" של האו"ם.

צילום: Valery Bolotin

להרשמה

"עין תחת עין"

תערוכת צילום של פרנסואה אוראט (François Aurat), ימאי ואמן, חבר צוות קרן טארה אושאן (Tara Ocean)

מ-9 במאי עד 10 ביוני 2022
במבואת המכון הצרפתי בתל אביב | רוטשילד 7, תל אביב

פתיחה ביום שני 9 במאי 2022 בשעה 19:30 (פתוח לקהל הרחב | הכניסה חופשית)

שעות פתיחה: מיום ראשון עד יום חמישי: 9:00-16:00 / יום שישי: 10:00-13:00