קלאב 7: "נעורים צרפתיים"

קולנוע

יום שלישי, 19 במרץ 2024, בשעה 19:30.

"ארתור רמבו" מאת לורן קאנטה

2021 | 87 דק' | צבע | צרפת
בהשתתפות: רבאח נאיט אופלה, אנטואן ריינרץ', סופיאן חמס
מי הוא קארים ד.? סופר צעיר שזוכה להצלחה או "ארתור רמבו", שם העט שלו המפרסם הודעות שנאה הנחשפות לפתע ברשתות החברתיות?
קדימון


>> לפני ההקרנה יוצג הסרט הקצר "סלומון וסלומון יצאו לדוג" של אליהו וונדה

2022 | 13 דקות | צבע | ישראל
כדי לנסות להתקרב לבנו ג'וניור, סולומון לוקח אותו לדוג בים המלח. ככל שהמסע מתקדם, הפערים התרבותיים ואישיים ביניהם נחשפים ומגלים את האבסורד שבחייהם בארץ הקודש.

 

מידע כללי

קלאב 7: "נעורים צרפתיים"
ינואר-מרץ 2024,בשעה 19:30
אודיטוריום המכון הצרפתי של תל אביב
שדרות רוטשילד 7

הסרטים בגרסה מקורית בליווי כתוביות באנגלית.
הכניסה חינם
הרשמה און ליין מוקדמת חובה

קולנוע

קולנוע
"נעורים צרפתיים"
קלאב 7, מועדון הסרטים של המכון הצרפתי של תל אביב, חוזר עם תוכניה חדשה
ינואר-מרץ 2024
המכון הצרפתי בתל אביב


מחזור הסרטים החדש שכותרתו "נעורים צרפתיים" יחל ביום שלישי, 30 בינואר 2024, בשעה 19:30 באודיטוריום של המכון הצרפתי בתל אביב.
כהמשך למחזורי הסרטים הקודמים, מועדון הסרטים של המכון הצרפתי – קלאב 7- מציע תוכניה חדשה לחודשים ינואר-מרץ 2024. התוכניה חוזרת לפורמט המקורי המקיים דיאלוג בין סרט צרפתי קלאסי או עכשווי לבין סרט ישראלי קצר ומדגיש את הדינמיות של הגל החדש של יוצרי הקולנוע הישראליים. נושא מחזור הסרטים הרביעי הוא "נעורים צרפתיים".

דמותו של הגיבור הצעיר המתמודד עם תקופתו היא תמה חוזרת בקולנוע. קלאב 7 מציע ברבעון הקרוב הצצה אל סרטי נוער שהאתגר בעשייתם הוא בניית דמות של גיבור איתו יכולים הצופים להזדהות תוך כדי מיקומו בסביבה ייחודית המשפיעה בהכרח על התפתחותו. סרט חניכה שעשוי להפוך לסרט של דור שלם ואפילו לסרט פולחן. הקולנוע הצרפתי מצטיין בסרטים עלילתיים מסוגה זאת, סרטים בעלי סגנונות שונים ומגוונים המהדהדים בזיכרון הקולקטיבי: בין אם זה הסרט "400 המלקות" של פרנסוא טריפו (1959), "השנאה" של מתיו קסוביץ' (1995), או "good Old Daze" מאת סדריק קלאפיש (1994). הסרטים מקיימים דרך העלילה מעין דיאלוג עם הגיבור ודרכו עם הצופה. סרטי הנוער משקפים את תקופתם, מנציחים דמויות בלתי נשכחות למען הדורות הבאים, ומציעים דרך הסיפורים שפע של חוויות חניכה ואמנציפציה, המעוררים את רגשות הצופה.

את המאפיינים הללו מבקש להדהד מחזור הסרטים החדש "נעורים צרפתיים". שלושה סרטים, שלוש הצעות ייחודיות, שלושה דיוקנאות שונים: "אגדת קיץ" של אריק רוהמר, " A l’abordage " של גיום בראק, ו-"ארתור רמבו" של לורן קאנטה. כל סרט, בנרטיב וסגנון משלו, מעורר שאלות אודות הנוער הצרפתי בתקופתו, חששותיו, חלומותיו, והשקפתו על העולם הסובב אותו. שלושת יוצרי הקולנוע החשובים מביאים זאת לידי ביטוי בסגנונות שונים: רומנטיקה בסרטו של רוהמר, קומדיה בסרטו של בראק ועלילה בלשית בסרטו של קאנטה.

מידע כללי

קלאב 7: "נעורים צרפתיים"
ינואר-מרץ 2024,בשעה 19:30
אודיטוריום המכון הצרפתי של תל אביב
שדרות רוטשילד 7

הסרטים בגרסה מקורית בליווי כתוביות באנגלית.
הכניסה חינם
הרשמה און ליין מוקדמת חובה