תערוכה: "TOHU&VOHU" – מבית קולקטיב תוהו

אמנות פלסטית

TOHU&VOHU
תערוכת מציאות רבודה
מבית קולקטיב תוהו
ניהול אמנותי: סתיו לוי
אוצר: שלומי יוסף
** שיח גלריה עם הקולקטיב תוהו ** יום שישי ה-29 במרץ 2024, 11:30
מה-15 בפברואר עד ה-4 באפריל 2024
המכון הצרפתי בתל אביב


מיצב אנימציה המשלב שני רבדים, פיזי ווירטואלי.
על הפטגון במרכז החדר מוצגות 7 עבודות מודפסות של אמני קולקטיב תוהו. כל אחת מציגה דימוי צף המשקף פרשנות אישית למילה ״עולם״ בסגנונו המובחן של כל יוצר ובהתאם לעולמו הפנימי – דאגות, טראומות, חלומות, סיוטים ופנטזיות. הדימויים לכאורה זרים ולא מתחברים אחד לשני.
באמצעות טכנולוגיית מציאות רבודה, כל דימוי מתעורר לחיים, זולג החוצה מהמסגרת שלו ומשתנה במעבר מפתיע אל הדימוי שלצידו. תנועה זו מייצרת מטמורפוזה מעגלית, המחברת את העולמות בלולאה אינסופית שמקיפה את המיצב.

קולקטיב תוהו
כמו תוהו, הכאוס חסר הצורה שממנו נוצרה הבריאה, חברי קולקטיב תוהו הם ערבוב של יוצרים אינדיבידואלים בעלי סגנונות מגוונים וייחודיים שעל פניו לא מתמזגים. עם זאת, הם מאוחדים על בסיס משלח ידם – אנימציה – מדיום של בריאת עולמות, שעל פי השקפתם מושתת על עבודת צוות ופרגון הדדי.
חברי תוהו חולקים סטודיו, בו הם מפתחים את קולם האישי ומעודדים יצירה מקורית, עצמאית ובלתי מתפשרת. כלפי חוץ תוהו מעורבים ביוזמות שונות, למען שינוי האופן שבו אנימציה נתפסת ומוצגת בזירה המקומית והגלובלית.

בְּרֵאשִׁית בָּרָא אֱלֹהִים אֵת הַשָּׁמַיִם וְאֵת הָאָרֶץ. וְהָאָרֶץ הָיְתָה תֹהוּ וָבֹהוּ, וְחֹשֶׁךְ עַל־פְּנֵי תְהוֹם, וְרוּחַ אֱלֹהִים מְרַחֶפֶת עַל־פְּנֵי הַמָּיִם. (בראשית א׳ פסוקים 1 ו- 2)

קולקטיב תוהו קרוב לתעשיית האנימציה הצרפתית.
האנימטורית יהלי הרבט, חברת הקולקטיב, השתתפה בשנת 2023 בשהות אמן לסרטי אנימציה במתחם האנימציה של NEFבמנזר פונטברו (מחוז 49 – מן ולואר) מיזם חדש של המכון הצרפתי בתל אביב. והאנימטורית והבמאית, טל קנטור, מועמדת השנה לפרס הסזאר, בקטגוריה סרטי אנימציה קצרים, עם סרטה "מכתב לחזיר" שהופק בקופרודוקציה עם צרפת. הסרט זכה להכרה בינלאומית והוא ייצג את ישראל בטקס האוסקר בחודש מרץ הקרוב.

מיצב המציאות הרבודה "תוהו ובוהו" שאמור היה לקחת חלק באירועי נובמבר הדיגיטלי של המכון הצרפתי בפריז, מהווה נדבך נוסף בשיתוף הפעולה המתמשך של הקולקטיב המוכשר והמבטיח עם צרפת.

 

להרשמה

TOHU&VOHU
תערוכת מציאות רבודה
מבית קולקטיב תוהו
מה-15 בפברואר עד ה-4 באפריל 2024
המכון הצרפתי בתל אביב


** שיח גלריה עם הקולקטיב תוהו ** יום שישי ה-29 במרץ 2024, 11:30

כדי לצפות באנימציה יש להוריד את אפליקציית Artivive ולהתבונן בתמונות דרך מצלמת הטלפון.

קבלת קהל בגלריית המכון הצרפתי:
בימי ראשון עד חמישי:
9:00-19:30
ביום שישי:
09:00-12:30