TLVFest -הפסטיבל הבינלאומי ה-18 לקולנוע גאה

קולנוע

TLVFest
הפסטיבל הבינלאומי ה-18 לקולנוע גאה
מה-21 עד ה-31 דצמבר 2023
סינמטק תל אביב – הארבעה 5 תל אביב
מרכז תרבות אניס, יפו


הפסטיבל מציע תכנית עשירה לקהל המבקרים תוך שאיפה להעצמת הסובלנות והפלורליזם בחברה הישראלית על שלל גווניה. לצד הקרנת סרטים מהעולם, הפסטיבל שם דגש על עידוד היצירה הישראלית המקורית, מקיים תחרות סרטים ישראלים קצרים נושאת פרסים, נותן במה לאמנים ויוצרים מקרב הקהילה ומחוצה לה. הפסטיבל הבינלאומי לקולנוע גאה ה-18 בתל אביב השנה מציג 7 סרטים צרפתיים ו-2 קופרודוקציה עם צרפת, בתמיכת המכון הצרפתי בישראל.

הסרטים הצרפתיים

מעברים
איירה סאקס

תומאס הוא קולנוען גרמני, שהיה במתח רב לקראת סיום צילומי הסרט שלו בפריז. ביום האחרון מתקיימת מסיבת סיום אותה תומאס מתחיל בזרועות בעלו הבריטי מרטין, אבל מסיים בזרועותיה של אגאת, מורה צעירה בבית ספר יסודי. זאת נופלת בקסמו ומה שמתחיל כריקוד פלרטטני, מתפתח ללילה מפתיע מלא תשוקה .


מרינט
וירג'יני ורייה

מהרגע הראשון שהיא בעטה בכדור, חייה של מרינט פישון סבבו סביב כדורגל. מי שהיתה מלכת השערים של צרפת נולדה בעיר כפרית שלא הייתה בה נבחרת בנות, אבל הכישרון העצום שלה דיבר בעד עצמו, וכך היא מצאה את עצמה מככבת בנבחרת הבנים המקומית.


הנסיך
פייר קרטון

אירוטיקה בוטנית. בסרטו העלילתי הראשון, הבמאי התיעודי פייר קרטון לוקח אותנו למסע בחייו של בחור צעיר שמגיע ללמוד בבית ספר לגינון. וכפי שהגיבור מלא תשוקה ללמידה ולעבודה, כך הוא גם מלא תשוקה לגברים המבוגרים העוסקים בחקלאות באזור הכפרי, ואף הופך להיות חלק משלישייה עם שניים מהחקלאים אצלם הוא עובד.


זמן לאהוב
קאטל קייברה

1947, חוף ים בנורמנדי. מדלן, מלצרית ואם יחידנית, פוגשת את פרנסואה, סטודנט עשיר ומטופח. שני הצעירים, המסתירים סודות אפלים בעברם, מוצאים אחד את השנייה. שניהם רק רוצים להשאיר את העבר מאחור, אבל אי אפשר לברוח מעצמך או מהתשוקות והאהבות שלך.


השיבה
קתרין קורסיני

אחרי שהצגנו בפסטיבל 2021 את "השבר", סרטה המעולה של הבמאית קתרין קורסיני, היא חוזרת עם דרמה מעניינת נוספת שהשתתפה בתחרות הרשמית בפסטיבל קאן.
חדיג'ה (Khédidja) עובדת אצל משפחה פריזאית עשירה שהציעה לה לטפל בילדים שלהם במהלך חופשת הקיץ באי קורסיקה. היא מביאה איתה את שתי בנותיה המתבגרות ג'סיקה ופארה. זו הזדמנות עבור האם ושתי בנותיה לחזור לאי שעזבו בחופזה 15 שנה קודם לכן בנסיבות טרגיות.


התשוקה היחידה שלי
לוסי בורלטו

מופע חשפנות לצלילי רמיקס טכנו של "ריקוד פיית שזיף הסוכר" של צ'ייקובסקי, דקלומים של צ'כוב בערום, סטריפטיז סאטירה על מחאת האפודים הצהובים. כל זה ועוד מתרחש כחלק מהמופע במועדון חשפנות הפריזאי À Mon Seul Désir (התשוקה היחידה שלי), מקום בו חשפניות בעלות יצר אומנותי יכולות לקחת סיכונים מקצועיים ואמנותיים ולאתגר את הקהל שמגיע למקום.


אחר צהריים עם פטריק צרפתי
אנתוני היקלינג

"אחר צהריים עם פטריק צרפתי" כשמו כן הוא. אחרי מפגשים לאורך שנה בהם הקולנוען אנתוני היקלינג והצלם פטריק צרפתי יצרו קשרי אמון, הגיע הרגע הגורלי להכניס מצלמה לסלון דירתו של צלם סטילס האגדי. צרפתי החל בשנת 1979 לתעד את ההיסטוריה של הקהילה הגאה והתמקד בעיקר באמנים להט"בים ובשלל איקונות תרבותיות.


קופרודוקציה עם צרפת

גן עדן (הבנים האבודים)
במתקן כליאה לנוער ג'ו מתכונן לחזרתו לחברה, אבל הוא לא בטוח כיצד ייראו החיים בצד השני של הגדר. כאשר ויליאם, שוהה חדש במתקן, עובר לתא הסמוך, הרצון של ג'ו לחופש מפנה את מקומו במהירות לרצון מסוג אחר.


ריבייר
מנון בת ה-17, שחקנית הוקי מצטיינת, עוזבת את הרי שוויץ כדי לחפש אחרי אביה שנטש אותה ואת אמה לפני שנים. היא מגיעה לעיירה שכוחת אל בצרפת, סמוך לגבול השוויצרי, שם היא יוצרת קשרים חדשים ומתאהבת לראשונה.

להרשמה

TLVFest
הפסטיבל הבינלאומי ה-18 לקולנוע גאה
מה-21 עד ה-31 דצמבר 2023
סינמטק תל אביב – הארבעה 5 תל אביב
מרכז תרבות אניס, יפו