תערוכה: דניאל אוקסנברג – "דניאל בפריז"

אמנות פלסטית

תערוכה: דניאל אוקסנברג – "דניאל בפריז"
אוצרת: נעמה ערד
** פתיחה ** יום חמישי 11 באפריל 2024, 20:00
מה-11 באפריל עד ה-13 ביוני 2024

המכון הצרפתי בתל אביב


המכון הצרפתי שמח להודיע על פתיחת התערוכה ״דניאל בפריז״ מאת האמן דניאל אוקסנברג. התערוכה מורכבת מציורים שצייר אוקסנברג במהלך שהות ברזידנסי ב״סיטה״ שבפריז, לצד פסלים ועבודות קרמיקה אשר יצר מיד עם חזרתו לארץ בינואר 2024. תערוכתו החדשה ממוקמת בפער שבין המציאות הבוגדנית בישראל ובין הפנטזיה על מערכת יחסים מאפשרת עם חו״ל.

בימים בהם הברזל מולאם ליציקה של חרבות, אוקסנברג בוחר דווקא בחומר הקרמי הרך המאפשר רגע של התמסרות לליטוף ולרכות שבמגע. הפעולה האמנותית מופיעה בתערוכה זו כאלטרנטיבה לאלימות הבלתי נתפסת שמתחוללת בחוץ. בעולמו של אוקסנברג ליצור משמעו להיכנס למחילה, לחבור אל הדמיון ולהפליג אל מחוזות הפנטזיה.

הפסלים השונים המונחים בחלל מסמנים אפשרות של תנועה. ארנב נשלף משקית ניילון, חמניה עוקבת במבטה אחר החמה. השמש המסנוורת של תל אביב מייתרת את תפקידה כמנורה. בסופו של לילה פרוע נעל עקב התמוטטה ונפלה, ממחטה שנפחו באפה קמה לפתע לתחייה.

הציורים שתלויים על הקיר מתארים תמונת מציאות בלתי חדירה. המראה אינה משקפת, דמות ללא תווי פנים מביעה רגש של חמלה. ציורים קטנים של פרגמנטים מופשטים מתארים פנימיות בלתי מזוהה. כמו נערת זיגזג בחנות חרסינה, אוקסנברג מרגיש את עצמו כפרט השרוי בתוך סביבה בלתי אפשרית. אל מול מציאות שהתכוננה מחדש כקרב על נרטיבים, האמנות היא הזמנה להתבונן מחדש בגמישות האנושית.

 

דניאל אוקסנברג, בוגר BFA בהצטיינות מהאקדמיה לאמנות ולעיצוב בצלאל, ירושלים. אוקסנברג נבחר על ידי משרד התרבות להשתתף בתכנית הרזידנסי היוקרתית ״הסיטה״ בפריז בתמיכת המכון הצרפתי בתל אביב לצד זכייתו בפרס האמן הצעיר וקבלת תמיכות שונות מטעם קרנות התרבות של תל אביב יפו. במרכז עבודותיו של אוקסנברג מצויה הגמישות האנושית והפער בין המציאות והפנטזיה.

הפרוייקט הופק בסיוע קרן רבינוביץ לאמנויות ת"א (ע"ר)

להרשמה

תערוכה: דניאל אוקסנברג – "דניאל בפריז"
אוצרת: נעמה ערד
מה-11 באפריל עד ה-13 ביוני 2024
המכון הצרפתי בתל אביב


** פתיחה ** יום חמישי 11 באפריל 2024, 20:00

קבלת קהל בגלריית המכון הצרפתי:
בימי ראשון עד חמישי:
9:00-19:30
ביום שישי:
09:00-12:30